Videoturundamine on oluline osa iga ettevõtte turundusplaanist, isegi kui see sealt veel puudub. Klientidele meeldib näha huvipakkuvat teenust või toodet, kuidas seda kasutatakse või luuakse, ja turundusvideo on mugav viis selle tutvustamiseks. Kui tunned huvi videoteenuse kasutamisest, siis mis on oluline?

Spetsialist aitab kaasa mõelda

Sageli seisab videoturundamisplaani ees mure, et ideid küll on, aga teostada ei oska. Veelgi nukram võib olla olukord, kus soov on olemas, aga mõtted selle realiseerimiseks on vaid märksõnalised.

videoturundamine-seesee-video

Professionaalne videoteenus ei tähenda tänapäeval ainult seda, et sinu käsutuses on keegi, kes video üles võtab, vaid spetsialist, kes mõtleb sinu visiooniga kaasa ja aitab seda teostada. Isegi ideealgest piisab – on täiesti loomulik, et kliendi ja videotiimi vahel käib brainstorm’imine ja plaanide kinnitamine enne kui võtted algaksid.

Mida videos üldse tutvustada?

Turundamises üldse on oluline lähtuda küsimusest, et mis teeb sinu ettevõtte konkurentidest paremaks või põnevamaks? Nii mõnigi kord võib selline küsimus panna kohkuma – ettevõte ju toimib, aga kas ikka julgeb end nimme teistest esile tõsta? See ei tähenda, et peaks konkurente hakkama mustama, vaid hoopiski seda, et tuleb lihtsalt endas näha seda väärtust, mis klienti kõnetada võiks.

Video on selle väärtuse näitamiseks ideaalne meedium. Üks efektiivne ja vaatajate poolehoiu osaliseks saanud asi, mida näidata, on olnud kliendi või toote teekond. Kliendi näitamine käib üldiselt järgnevaid samme pidi:

  1. Visualiseeritakse kliendi soov toote järele (nt ta näeb aknal kaunist ehet).
  2. Klient astub kontakti ettevõttega (astub ehtepoodi sisse).
  3. Visualiseeritakse kliendi ja ettevõtte koostööd (teenindaja assisteerib igati klienti ja klient saab proovida ehteid).
  4. Klient saab soovitud toote (klient astub poest välja oma soovitud ehtega).

Toote teekond on samuti põnev võimalikule kliendile vaadata.

  1. Tootmisprotsessi algete näitamine (nt kanga valik riietuse jaoks).
  2. Toote viimistlemine (valmis riietus).
  3. Toode kasutamisjärgus (riietust kantakse üritusel).

Need on ainult mõned võimalused, mida võib ka näiteks kombineerida. Teenust pakkuva tiimiga koos on võimalik ka millegi täiesti uuega välja tulla, sest videoturundamises on vähe, mida ei saaks visualiseerida.
Sarnasel teemal: „Kuidas valmib lühike sotsiaalmeedia video?”