Sotsiaalmeedia video on efektiivne viis enda sõnumit levitada. Kuigi lühivideote keskkond Vine on tulnud ja läinud, siis lühivideo kui vorm on jätkuvalt populaarne eelkõige sotsiaalmeedias, kus tähelepanu püüdmisega võistlevad pere ja sõprade kõrval ka brändid ja ettevõtted.

Kui sind huvitab lühikese sotsiaalmeedia video kasutamine enda turundusplaanis, siis mis on selle vormi eelis ja kuidas neid üldse luuakse? Kui oluline on professionaalsete videotootjate kaasamine?

 

Mis on lühivideo eelised?

Märksõnaliselt võib öelda, et lühivideo peamised eelised (võrreldes pikemate vormidega ja ka muude turundusmeetoditega) on järgnevad:

  • Soodne videotootmine – tänapäevane lühivideo on käepäraste vahenditega loodud, mis muudab terve projekti kulud väikeseks.
  • Võib filmida kas või telefoniga – mida spontaansemat sorti ülesvõte, seda parem.
  • Kõrge vaatamiste arv väikese kuluga – meie kogemus on näidanud, et paarisajaeurose eelarvega on võimalik jõuda 20 000 vaatajani.
  • Näitlemisoskust oluliselt ei vaja – kui klipis kasutada inimesi, siis tänu videos kujutatud lihtsatele situatsioonidele, võib videos osaleda igaüks, isegi inimesed tänavalt.
  • Kõnetab laia vaatajaskonda – kuigi lühivideod on eelkõige noorte seas populaarsed, siis lihtsa ja humoorikaga sisuga klipp jääb meelde pea igale sihtgrupile.
  • Näitab ettevõtet vabas ja loomingulises valgusesfun faktor on meie aja turundustrend.
  • Neid on põnev luua – loovat oma valdkonna videot on sama huvitav produtseerida kui vaadata.

Seega, lühivormis sotsiaalmeedia video on võimalus, mida tasub kasutada. Mida aga silmas pidada sellise video loomisel?

 

Nippe ja nõudeid, et luua kvaliteetne sotsiaalmeedia video

Kuigi lühivideo loomine on lihtne, siis kvaliteetse ja meeldejääva sotsiaalmeedia video loomiseks peaksid olema teatavad tingimused täidetud. Näiteks video ülesvõtmisel on olulised järgnevad detailid:

  • Telefoniga filmimiseks kasuta gimbal’it – liigne käe värisemine kahandab kvaliteeti, mida aitab ära hoida spetsiaalne hoidmisvahend.
  • Filmi silmade liikumise järgi – kui värin kõrvale jätta, siis teatav liikumine (umbes nagu vaataksid silmadega erinevaid asju) muudab video loomulikumaks ja vaadatavaks.
  • Filmi seadet külili hoides – jah, telefoni on mugavam püstisena hoida, aga külili hoides näeb vaataja rohkem ja videot ei pea hakkama mahutama loomulikumasse formaati.
  • Arvesta keskkonna, valguse, riietusega – eesmärk on olla küll videos loomulik, aga mõnikord võib ka see vajada ettevalmistust.  
  • Võib vajada mitut võtet – lihtsuses peitub võti (pole vaja üle mõelda), kuid ka igapäevase situatsiooni hästi tabamine võib veidi aega võtta. Küll aga kindlasti mitte nii palju kui suurte videoprojektide puhul kus jälgitakse igat pisematki detaili.
  • Oma konkreetset sõnumit – nalja teha võib igaüks, aga läbiv mõte tagab video edukuse.
  • Hoia ikka lühikesena – klipi pikkus on soovitavalt 15 sekundit kuni 1 minut. Arvestada tuleb sellega, et tänapäeval on üsna keerukas hoida sotsiaalmeedias tähelepanu ühel asjal.
  • Loo pigem seeria – mida rohkem videoid, seda uhkem.

Lisaks on olulised järeltöötlus ja produktsioon. Lühivideot on lihtne luua, kuid lihtsus ei tähenda üle põlve tegemist. Lihtsalt ülesvõetud ja ilma töötluseta video jaoks on oma aeg ja koht, turunduses lööb läbi pigem kvaliteet, mida aitavad tagada professionaalsed videoteenused.

 

Mitte seade ei filmi, vaid operaator

Enne kui sotsiaalmeedia videot massidele näidata, on tähtis olla kindel igas detailis. Kui hästi on video üles võetud? Kas heli või värvid vajaksid töötlemist? Et video oleks selge, võib lisaks kõigele muule vaja minna ka erinevate tekstide lisamist, nagu näiteks üleskutsed või subtiitrid. See kõik aga moodustab murdosa suurema video produktsiooni kuludest.

Seega, kuigi lühivideot on võimalik luua ka enda vahenditega, miks mitte kaasata ka soodsa hinna eest professionaalid?

Tutvu meie teenusega!