Kui oled digimaailma või turunduse huviline, siis ehk oled juba ka tuttav kohaliku turundussaadete seeriaga „Impact 80/20″, mis toob regulaarselt vaatajate ette oma valdkonna läbimurdjaid ja spetsialiste. SeeSee Stuudio on olnud selle loomisel koostööpartneriks – kuidas täpselt, loe lähemalt!

„Impact 80/20” lugu

Videoseeria idee autor ja saatejuht on Kristjan Raude, kes on kohaliku digiturundusagentuuri WSI Online tegevjuht. Raude sai inspiratsiooni itaalia majandusteadlase Vilfredo Pareto poolt 19. sajandi lõpul välja pakutud printsiibist, et umbes 80% igasugustest saavutatud tulemustest tuleneb 20% sisendist.

impact8020-seesee-elari-tamm

 

Saatekülalisteks on erinevad ettevõtjad ja turundusvaldkonna asjatundjad, kes räägivad mõnest põletavast teemast või oma eduloost just 80/20 printsiibi võtmes. Saate põhiline eesmärk on inspireerida ettevõtjaid ja turundajaid leidma oma valdkonnas võimalusi sarnaseks edulooks ja olema tähelepanelik mõnest turundusmaastikku muutvast trendist.

Kuidas aitame saadet luua?

SeeSee Stuudio poolt on „Impact 80/20″ loomiseks vajalik tehnika ja töötlus. Oleme oma oskusi kasutanud värskeimate episoodide loomisel ning valmimisel ja olnud töötleja rollis varasemalt ilmunud osadel.

Sageli ei teata, et kaamerasilmas loomuliku mulje jätmiseks pole vaja ainult kaamerat, ruumi ja end loomulikuni tundvat inimest, vaid oluline on ka varustus ja tehnika. Igal videoprojektil on kolm olulist märksõna, millele tähelepanu pöörata:

  • Küllaldane valgustus
  • Sobilik helisalvestus
  • Asjatundjast operaator

seesee-impact.video

Videoprojektid aga võivad just tehnilise poole pealt olla võrdlemisi kulukad. Et neid madalal hoida, võib olla tarvilik eelistada muid, käepärasemaid võimalusi. Turundussaate puhul oleme episoodid valdavalt üles võtnud Kristjan Raude digiturundusagentuuri kontoriruumides. Et seal luua saateks sobilik keskkond, on SeeSee Stuudio filmimiseks kasutanud eri kaameraid, valgusteid ja osalistele lipsumikrofone.

Kulude madalal hoidmiseks oleme kasutanud erinevaid alternatiivseid tehnilisi võimalusi, nagu ehitusprožektorid ja heli salvestamine nutitelefonidega. Teenust osutades saame olla paindlikud, samas säilitades kvaliteedi.

Ära ei saa unustada järeltöötlust

Sobivad tingimused võivad olla loodud, aga siiski võib jääda paljutki, mida saab alles pärast filmimist korrigeerida. Üks näide on n-ö must materjal – et vestlus kulgeks külalisega loomulikult, võib sageli teema pöörduda veidi kõrvale, mis võib aga video üsna pikaks venitada. Sellisel juhul on vajalik kärpimine. Sageli aga saab seda lisamaterjali kasutada boonusena vaatajate jaoks.

Teine oluline aspekt, millele tähelepanu tuleks pöörata, on helitöötlus. Filmimise käigus võib salvestatud helile jääda paljutki, mida kohe ei märka, aga mis märgatavalt üldist kvaliteeti alla tõmbavad. SeeSee Stuudio teostab „Impact 80/20″ saate kvaliteedi täiustamiseks ka järeltöötlust, et nii pilt ja heli oleksid korras.

Tutvu meie teise video-alase case study’ga!