Sotsiaalmeedia video loomine Inzmo näitel
Jagasime eelnevalt lühikese sotsiaalmeedia video loomise teoreetilist osa. Seekord toome välja omaenda praktika. Mõni aeg tagasi võttis SeeSee Stuudioga ühendust kindlustusvaldkonna startup Inzmo eesmärgiga, et looksime bännereid ja display reklaame nende digiturundusstrateegia jaoks. Ideedevahetus viis aga ühe põneva videoprojektini.
Probleem, millega seisneb silmitsi iga startup
Oled tulnud geniaalsele ideele ja loonud selle realiseerimiseks oma idufirma? Üks olulisimaid väljakutseid sellega on olla märgatud. Selle jaoks võtab nii mõnigi sellistest ettevõtetest kasutusele mõne aktsiooni või tavatuma strateegia.
Inzmo puhul tuli lennukam idee alles tavapärasema strateegia loomise käigus. Bännerid käivad inimeste silme alt läbi küll regulaarselt, kuid mis ka kindlamini meelde jääb, on huvitav video. Nii meie- kui kliendipoolse ideede genereerimise peale tuli mõte luua õpetlik, samas humoorikas lühivideote seeria.
Läbiv teema videotes on mobiiltelefoni lõhkumine, nii tahtlik kui ka tahtmatu, ja video lõpuks selgub, kas kindlustus võib sellega aidata. Tegemist pole otseselt reklaamvideoga, sest otsese reklaamiga võib vaatajal tekkida teatav tõrge. Kuigi videotes oli viide Inzmole, jäi see sisus pigem tahaplaanile.
Protsess
- Filmimine: ainult nutitelefoniga, gimbal’i abil
- Videote pikkus: 15 – 60 sekundit.
- Asukoht: festival, tänav, Inzmo kontor (põhimõtteliselt kus iganes).
- Kulunud aeg: filmimaterjali kogumine käis järjepidevalt erinevate tegevuste kõrvalt, 1-5h töötlust valmis videoklipi kohta.
- Kliendi ootus: soov katsetada ja olla märgatud, konkreetset sihtmärki polnud.
- Näitlejad: meie ise, inimesed tänavalt, Inzmo töötajad.
- Töötlus: värvikorrektsioon, eriefektid, helieffektid, visuaalid, tekstide lisamine.
Tulemused
Kampaania kindlad tulemused veel selguvad, küll aga on Inzmo jõudnud paljude inimeste silme ette kõigest paarisajaeurose tootmiseelarvega, millele lisanduvad vaid levitamine sotsiaalmeedias. Hinna ja edukuse suhtes üks parimaid videoid saavutas FB-s 21-eurose meedia-eelarve juures 18 000 vaatamist (reach 26 000). Kuigi lühivideo formaat ei garanteeri, et see populaarseks osutub, siis vorm ise soodustab seda, eelkõige arvestades, kui vähe suudab keskmine inimene tähelepanu sotsiaalmeedias ühes kohas hoida.
Hea näide sellest, kuidas lühivideo võib tabada hetkel populaarset teemat, oli video koos animafilmidest tuntud Käsilasega (Minion). Antud tegelased kõnetavad paljusid inimesi väga erinevatest gruppidest ja video osutus sellest tulenevalt ka kõige rohkem vaadatuks. Saime ka ühe kontakti kohaliku Käsilaste ühenduse näol (!), kellega võib tulevikuski turundusvõimalusi planeerida.
Samuti on Inzmo käsutuses nüüd suurel hulgal videomaterjali, millega võib postitada lühivideosid mõnda aega, või näiteks kuskil mujal ära kasutada. Kõige mahukam kulu oli mõne päeva pühendamine ideede genereerimiseks ja muude tegevuste kõrvalt filmimiseks. Lisaks tuli vaid arvestada keskmisest väiksemat rahalist kulu, mis tuleb ainult töötlemise ja postitamise näol.
Sotsiaalmeedia videost võib võita nii suur kui ka väike
Mida võib Inzmo näitel järeldada? Peamised idufirma kasud sotsiaalmeedia videost on järgnevad:
- Soodne hind – nii ise tehes kui ka professionaali abiga. Viimase puhul jääb eelarve paarisaja euro piiresse iga video kohta (võrreldes tuhandetega pikemate videote puhul).
- Sobitub idufirma mainega – startup’id on tavaliselt tuntud kui läbimurdjad ja eksperimenteeriv vorm nagu lühivideo on selle jaoks ideaalne.
- Algajasõbralik turundusvorm – peale soodsa hinna on igasugune ressursikulu palju väiksem, mis sobib alustavale firmale hästi.
Samas, suuremate ja kauem tegutsenud ettevõtete jaoks on sotsiaalmeedia video heaks turundusmeetodiks. Seda näitavad järgnevad kasud:
- Elulisem, lahedam – klientidele meeldib, kui neid kõnetatakse meediumis, mis ei säti nende ja ettevõtte vahele barjääri. Lühivideo on praegu selline meedium.
- Võimalus eksperimenteerida – tavapärasemate turundusstrateegiate kõrvale võib vabalt lisada midagi värvikat lühivideoseeriaga.
- Soodsa hinna eest, miks mitte? Kulukamate plaanide kõrval võib lühivideo olla tulutoov meetod, ilma üldiseid kulusid lakke ajamata.
Seega, võib tõdeda, et lühike sotsiaalmeedia video on praegu tulus turundusmeetod, millel on omad eelised erinevatele ettevõtetele. Tulevikutrende on keeruline ennustada, aga lühivideo domineerib veel vähemalt paar aastat, nii et eksperimenteerida võib julgelt.
Loe lisaks: „Kuidas valmib lühike sotsiaalmeedia video?”